Czego nie może zabraknąć w plecaku pierwszaka

Dziecko przez kilka lat jest przedszkolakiem i długo nam się wydaje, że jest małe. Przychodzi jednak moment, by naszego malucha zapisać do szkoły. Nie da się ukryć, że jest to nerwowy czas. Nie tylko musimy zaprowadzić dziecko do placówki, lecz także kupić wszystko to, co będzie mu potrzebne. Co musi znaleźć się na liście? Na pewno książki, zeszyty oraz piórnik i jego wyposażenie.

Na zakupy marsz! Zeszyty, piórnik i inne artykuły do szkoły

Obecnie pierwszoklasistom nie musimy kupować podręcznika, gdyż te są zakupione przez szkoły – jest to projekt ministerstwa edukacji. Potrzebne będą zeszyty oraz piórnik i jego wyposażenie.
Sporym wydatkiem są niezbędne do nauki artykuły do szkoły, czyli długopisy, flamastry, plastelina, farby, kolorowe papiery i klej. Na pierwszych zajęciach dziecko prawdopodobnie dostanie od nauczyciela listę przedmiotów, które musi kupić – zapewne czekają nas długie poszukiwania wyposażenia. Pierwszoklasista pewnie będzie chciał wszystko mieć nowe, czemu trudno się dziwić – w końcu zaczyna nowy etap. Największym wydatkiem spośród artykułów do szkoły są zeszyty, zwłaszcza dlatego, że część z nich jest w twardej oprawie, a niektórzy nauczyciele proszą o zakup dużych egzemplarzy. W wyprawce szkolnej powinny znaleźć się także: piórnik z wyposażeniem lub pusty (wtedy trzeba każdy produkt kupić osobno), linijka, ekierka, cyrkiel, ołówek, gumka do ścierania i temperówka, nożyczki, klej, bloki techniczny i rysunkowy, długopis i plecak. Wszystkie potrzebne przybory znajdziesz tutaj: https://www.e-piotripawel.pl/kategoria/zeszyty/1054

Czytaj także  Jaka pasta do zębów dla niemowląt?

W co zapakować zeszyty i inne artykuły do szkoły? Plecak dla pierwszaka

Dziecko musi w coś zapakować podręczniki, piórnik, zeszyty i inne artykuły do szkoły, więc potrzebny jest plecak, choć w przypadku najmniejszych dzieci najlepszy jest tornister, który ma szerszą część na plecy, dzięki czemu lepiej leży, a ciężar jest dobrze rozłożony. Plecaki i tornistry mają duże wzory – pierwszak może sam je wybrać, ale dotyczy to jedynie dobrze wyprofilowanych toreb. Musimy zadbać o zdrowie dziecka, które będzie nosiło czasami nawet 5 kg ciężaru. Tornister musi być odpowiednio uszyty, a jego budowa powinna zapewniać równomierne rozłożenie masy plecaka na kręgosłupie dziecka. Ważny jest także mocny system regulacji długości szerokich szelek oraz usztywniany tył. Funkcjonalny plecak czy tornister ma kilka przegródek, by móc lepiej rozłożyć zeszyty i artykuły do szkoły, strój na lekcje wychowania fizycznego oraz drugie śniadanie.
Kupując zeszyty i inne artykuły do szkoły, wybierzmy te dobrej jakości, które dłużej posłużą pierwszoklasiście. Dziecko wyposażone w piękne pomoce na pewno z entuzjazmem zacznie szkolną przygodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *