Jakie zabawki kupić dla 3 latka

Zakup odpowiednich zabawek dla własnego dziecka, to zawsze wyzwanie. Z jednej strony wiemy, że najbardziej ucieszą go te z ulubionych kreskówek, czy książek, a drugiej chcielibyśmy, by oprócz zabawy również czegoś uczyły. Warto przyjrzeć się ofertom producentów i poszukać czegoś wyjątkowego, zwłaszcza jeśli zbliża się jakaś ważna okazja.
Zabawki edukacyjne
W wieku 3 lat dziecko jest już na tyle rozumne, że warto wybrać coś naprawdę ciekawego, nawet jeśli będzie kosztowało nieco więcej. Najprostszym i jednocześnie zawsze trafionym pomysłem będą klocki – to uniwersalna zabawka, którą kochają i chłopcy i dziewczynki. Z małym wojownikiem możemy zbudować jego pierwszy zamek, a każda księżniczka ucieszy się z pałacu lub łóżeczka dla ukochanej lalki. Warto sprawdzić ofertę firmy LEGO, której seria Duplo nadaje się już dla 3-latków. Świetnym pomysłem jest kultowy już „Pociąg z cyferkami” z tej serii, lub pierwszy samodzielnie złożony wóz strażacki czy farma ze zwierzątkami. Jeśli chcemy zachęcić dziecko do rysowania, to doskonałym rozwiązaniem jest zmazo-pis, na którym może ćwiczyć pierwsze cyfry lub literki.
Możemy razem doskonale się bawić rysując wspólnie buzie czy kwiatki i ucząc naszą pociechę odwzorowywania różnych kształtów. Idealną zabawką będzie również plastelina, za której pomocą ulepimy ulubione postaci z bajek lub wymyślone stwory. Warto zapoznać się także z ofertą zabawek z drewna, których jest ogromy wybór i oprócz walorów edukacyjnych są także bezpieczne i, co równie ważne, ekologiczne. Każdy chłopiec z radością z pomocą taty ułoży tory, a dziewczynka przygotuje obiad z pomocą drewnianych naczyń i składników.
Zabawki interaktywne
W tym wypadku producenci również nie próżnują – w dobrze zaopatrzonych sklepach znajdziemy całe półki pełne takich zabawek. Dzieci, kopiując zachowanie rodziców, najchętniej sięgają po imitacje prawdziwych laptopów, które posiadają mnóstwo ciekawych gier i zabaw dostosowanych do wieku dziecka. Te droższe mają kolorowe wyświetlacze oraz dobry dźwięk, dzięki czemu dziecko pozna odgłosy zwierząt, maszyn, a nawet może uczyć się pierwszych słówek po angielsku. Taka zabawka to zdecydowanie lepszy wybór, niż oglądanie nawet najlepszych bajek w telewizji. Przede wszystkim zmusza dziecko do interakcji i uczy, a nie tylko pozwala śledzić akcję na ekranie. Inny przykład takiej zabawki to kasa sklepowa z pieniędzmi i prawdziwymi odgłosami lub pierwszy smartfon, który dzwoni i wydaje dźwięki.
Jeśli mamy mocne nerwy możemy zdecydować się na organki, choć lepszym pomysłem wydaje się zabawkowy odkurzacz lub żelazko. Doskonałym prezentem gwiazdkowym lub urodzinowym są coraz bardziej popularne roboty interaktywne, które mówią, śpiewają, a nawet reagują na polecenia. Dla małej dziewczynki możemy wybrać chodzącego pieska lub kotka, które po odpowiednim dotknięciu potrafią zrobić nawet prostą sztuczkę w postaci turlania lub podania łapy. Tutaj znajdziesz duży wybór zabawek: https://www.e-piotripawel.pl/kategoria/akcesoria-i-zabawki/182.
Na zakończenie
Trudno byłby w tak krótkim tekście wymienić wszystkie zabawki idealne dla dziecka w wieku 3 lat. Tak naprawdę wszystko zależy od grubości naszego portfela oraz indywidualnego rozwoju emocjonalnego i motorycznego dziecka. Zawsze jednak warto kupić jedną droższą, za to uczącą czegoś zabawkę, niż kilka tańszych, które po kilku tygodniach nadają się tylko do wyrzucenia.

Czytaj także  Między ciążą donoszoną a przenoszoną

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *