Kolonia z Harrym Potterem – wyślij dziecko na przygodę życia!

Kolonie Harry Potter organizowane są specjalnie z myślą o małych fanach literatury fantasy, w szczególnie serii książek J.K. Rowling. Odbywają się one w zamku oraz jego najbliższym sąsiedztwie, o ile zamek nie dysponuje odpowiednią liczbą miejsc noclegowych. Wszystkie zajęcia i imprezy prowadzone są jednak w zamkowych komnatach. Kolonie tego rodzaju są ciekawą alternatywą dla klasycznych obozów dla dzieci.

Kolonie Harry Potter– przygoda dla dzieci w różnym wieku

Kolonie z Harrym Potterem to świetna okazja do spędzenia wakacji w świecie baśni i bajek – mówią specjaliści z Quatromondis. Taką formę odpoczynku preferują dzieci w różnym wieku. Nie jest to opcja zarezerwowana jedynie dla najmłodszych.

Harry Potter to bohater, którego popularność od lat nie maleje. Dlatego kolonie Harry Potter od wielu sezonów ściągają miłośników tego czarodzieja z całej Polski. Dzieci chcą chociaż przez jakiś czas poczuć jak w bajkowym Hogwarcie. Kolonie organizowane są bowiem w najbardziej malowniczych zamkach w Polsce np. w zamku Czocha, zamku Moszna czy w Baranowie Sandomierskim.

Dlaczego kolonia w zamku?

Kolonie Harry Potter organizowane są w zamkach, ale wcale nie oznacza to, że są mniej ciekawe niż te odbywające się nad morzem czy w górach. Zamek ma zresztą sporą przewagę nad tymi lokalizacjami. Kiedy na zewnątrz jest ciepło i słonecznie, zajęcia odbywają się w otaczającym zamek parku. Dzieci grają w różnego rodzaju gry sportowe i się doskonale bawią. Wszystko to w otoczeniu wspomnianego zamku. Gdy natomiast zacznie padać deszcz, mogą wejść do środka i kontynuować zabawę. Do dyspozycji mają stylizowane komnaty i sale. Nie ma więc ryzyka, że kiepska pogoda pokrzyżuje plany i wakacyjny wypoczynek malucha okaże się porażką.

Czytaj także  Wyprawka do szpitala - co zabrać?

Zabawa w stylu Harryego Pottera

Program kolonii Harry Potter jest bardzo ciekawy i rozbudowany. Już pierwszego wieczora, zaraz po kolacji, odbywa się uroczysta inauguracja Szkoły Czarodziejów. Każdy uczestnik otrzymuje swoją szatę i jest przydzielany do jednego z kilku domów. Z tym momentem staje się adeptem czarodziejstwa.

Dzieci uczestniczące w koloniach z Harrym Potterem podzielone są na trzy grupy wiekowe – od 8, od 12 i od 14 lat. Poszczególne zajęcia są dopasowane do wieku uczestników kolonii. Dzieci nie tylko bawią się i dobrze spędzają wolny czas, ale i przy okazji sporo się uczą. Program jest skonstruowany tak, aby rozwijać umiejętności czytania ze zrozumieniem, liczenia, wyszukiwania i analizowania informacji czy pracy w grupach. Jednocześnie tematyka jest dobrana tak, że mali fani Harryego Pottera nawet nie wiedzą, że przy okazji zabawy, się czegoś uczą.

Kolonie Harry Potter skierowane są dla dzieci w wieku od 8 do 18 lat. Warunkiem uczestnictwa jest samodzielność malucha – umiejętność samodzielnego ubrania się czy zjedzenia posiłku bez pomocy osób trzecich. Dobrze oczywiście, gdy dziecko jest fantem literatury fantasy, a w szczególności serii książek J.K.Rowling o Harrym Potterze. Wówczas kolonia będzie dla niego świetną zabawą i przygodą na całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *