Nudne wakacje? Sprawdź najciekawsze pomysły organizatorów kolonii tematycznych

Oferta kolonii 2019 jest bardzo bogata i dostosowana do różnych zainteresowań dzieci. Fajne wakacje są wtedy, kiedy charakter zorganizowanego wypoczynku odpowiada na potrzeby juniorów. Świetnym pomysłem są tematyczne kolonie 2019, w czasie których dziecko będzie zajmowało się tym, co go naprawdę interesuje.

Jak wybrać kolonie 2019 dla dziecka?

Zanim zapiszemy dziecko na kolonie 2019, zamiast przeglądać setki ofert, zapytajmy pociechę o to, na czym jej czy jemu pasuje. Oferta jest naprawdę szeroka, więc można dopasować tematykę i charakter obozu do upodobań dziecka. Dzieci, które lubią sport i/lub uprawiają jakąś dyscyplinę, mogę wyjechać na obozy sportowe, gdzie większość czasu przeznaczona jest na aktywność fizyczną. Taki obóz może być skoncentrowany na konkretnej dyscyplinie sportu (np. obóz biegowy, koszykarski, siatkarski, piłki nożnej itp.) albo ogólnosportowy. O taką ofertę warto zapytać w klubie, w którym trenuje dziecko. Być może organizacja ta również zaprasza na kolonie 2019, a ceny są korzystne. Czasami instruktorzy w wakacje zatrudniają się na takim obozie. Bardzo ciekawe są kolonie 2019 przygodowe, podczas których program bywam bardzo urozmaicony. Jest to połączenie zajęć związanych z nauką i doświadczeniami z aktywnym wypoczynkiem, w takich programach jest miejsce na dociekanie i badanie świata, eksperymenty w laboratorium i obserwacje przyrody w terenie. W czasie obozów łączy się aktywny wypoczynek z twórczymi wyzwaniami, a możliwości jest tak dużo, że bez problemu można dobrać charakter i tematykę obozu do zainteresowań dziecka – są obozy muzyczne, wokalne, taneczne, teatralne, filmowe, komputerowe, plastyczne, rękodzieła, vlogerów, projektantów gier, fotograficzne itd. W czasie obozów tematycznych temat przewodni związany jest z zainteresowaniami juniorów, w którym łączy się nauka, rozwijanie umiejętności, zabawa oraz aktywność.

Czytaj także  Dowiedz się, co dzieci lubią najbardziej na koloniach tematycznych

Ciekawe pomysły na obozy i kolonie 2019 tematyczne

Dzieci, które uwielbiają świat Harrego Pottera mogą wyjechać na tematyczne kolonie 2019 dla fanów literatury fantasy, w której czarodziejska peleryna, różdżka, magiczne zwierzęta to podstawa. Można zapisać dziecko także na obóz tropicieli, podczas którego będą miały okazję wypełnić zadania i misje w zamkowym parku. Ciekawym pomysłem są również tematyczne kolonie dla fanów Gwiezdnych Wojen, LEGO, kosmicznych technologii i drużynowych zmagań w oryginalne gry terenowe. Młodzież może zabawić się w detektywów – questy, zagadki, tajemnica, współpraca – tym będą zajmować się uczestnicy takich kolonii 2019. Jedynym z ciekawych pomysłów na tematyczne jest obóz, w którego programie jest mnóstwo zabaw i gier podwórkowych. Na takim obozie dzieci mogą doświadczyć klimatu prawdziwego podwórka bez towarzystwa popularnych obecnie smartfonów i tabletów.

Wyjazd na tematyczne kolonie 2019 to dla dziecka szansa na odpoczynek i relaks bez towarzystwa rodziców. Warto wybrać taki obóz, na którym junior będzie się dobrze bawił i zajmował się tym, co go naprawdę interesuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *