Pierwsza kolonia! Gdzie najlepiej wysłać pociechę?

Pierwsze samodzielne wyjazdy dziecka są ogromnym przeżyciem, ale także zwykle pozostawiają najpiękniejsze wspomnienia. Jak wybrać najlepsze miejsce wśród bogatej oferty kolonii 2019 ? Stworzyliśmy ranking, który pomoże podjąć dobrą decyzję i zapewnić dziecku niezapomniane wrażenia.

1. Nasz piękny Bałtyk

Polskie morze jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych, nawet pomimo niepewnej, kapryśnej pogody, liczba zwolenników wypoczynku nad Bałtykiem stale rośnie. Kolonie 2019 nad naszym morzem również cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci nietrudno przekonać do beztroskiej zabawy w wodzie, a szum fal, ciepły piasek pod stopami czy szukanie skarbów zazwyczaj wzbudza entuzjazm bez względu na wiek dziecka. Oferta kolonii nad polskim morzem to również możliwość zwiedzania okolicznych miejscowości, zwiedzanie latarni morskich, krótkie rejsy po majestatycznym Bałtyku. Ogromnym plusem kolonii nad morzem jest pełne jodu powietrze, który korzystnie wpływa na drogi oddechowe, a także łagodzi objawy alergii. Wakacje nad morzem z pewnością dostarczą wielu niezwykłych przeżyć.

2. Górska przygoda

W Polsce jest wiele niezwykłych pasm górskich oraz wyjątkowych miejscowości z ciekawymi atrakcjami. Tatry, Sudety, Góry Stołowe, Góry Izerskie, Beskidy, Bieszczady wybór jest ogromny, a  możliwość poznawania piękna górskich okolic to tylko niewielka część atrakcji koloni 2019 spędzanych w polskich górach. Górskie kolejki, jaskinie, skocznie narciarskie, ciekawe muzea to tylko niektóre z licznych możliwości spędzania czasu w górskich miejscowościach. Piękno przyrody, czyste powietrze, a także nauka o potędze i zmienności natury oraz przestrzeganiu zasad z pewnością właśnie w polskich górach będzie najbardziej przekonująca. Bogata oferta kolonii 2019 w górskich regionach z pewnością na długo zapadnie dziecku w pamięci.

Czytaj także  Czego nauczyć dzieci o pieniądzach? Pomagamy Ci rozpocząć edukację finansową Twojego dziecka

3. Mazurskie jeziora

Czyste powietrze, majestatyczna przyroda i mnogość atrakcji to z pewnością dobry pomysł na kolonie 2019 spędzone w polskiej Krainie Tysiąca Jezior, choć samych jezior na Pojezierzu Mazurskim jest prawie 4 tysiące! Podziwianie niezwykłych gatunków roślin i zwierząt oraz liczne możliwości nauki sportów wodnych z pewnością przypadną do gustu pełnym energii dzieciom. Wybór miejscowości oraz licznych pobliskich atrakcji jest ogromny co daje wiele możliwości organizowania interesujących i pouczających wycieczek. Cudowna energia natury: malowniczych jezior, zróżnicowanych lasów oraz aktywne spędzanie czasu nad wodą to właśnie sprawia, że Mazury to bardzo popularna oferta kolonii 2019.

Poza najpopularniejszymi kierunkami wyjazdów kolonijnych warto pamiętać o koloniach 2019 tzw. tematycznych czyli dostosowanych do zainteresowań i talentów dziecka. Wśród bogatej oferty można znaleźć kolonie artystyczne, sportowe czy nawet naukowe. Wielu rodziców decyduje się na zagraniczne kolonie językowe, które pozwalają na naturalną i bardzo przyjemną dla dziecka naukę języka obcego. Jak widać oferta kolonii 2019 jest ogromna i warto wybrać jak najbardziej dostosowaną do indywidualnych preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *