Słyszałeś o koloniach tematycznych? Wyjaśniamy, na czym to polega i gdzie się to odbywa

Dzieci uwielbiają wakacje, a wyjazdy uważają za udane wtedy, gdy mogą dobrze się bawić – na pewno nie może być nudno. Ciekawie jest wtedy, kiedy charakter zorganizowanego wypoczynku odpowiada na zainteresowania juniorów. Jak wybrać taki obóz? Świetnym pomysłem są kolonie tematyczne – możemy zaproponować dziecku wyjazd, na którym będzie robił to, co go naprawdę interesuje.

Jak wybrać kolonie dla dziecka?

Przed zapisaniem dziecka na kolonie, zapytajmy, co mu się teraz podoba i o czym marzy – być może właśnie się czymś zafascynowało i chciałoby się tym zająć w czasie wakacji. Czasami dzieci mają pasję, która dopiero się rozwija, w a czasie wakacyjnego wyjazdu mogą poznać instruktora czy wychowawcę, który pomoże ją rozwijać. Oferta jest naprawdę szeroka, więc można dopasować tematykę i charakter obozu do upodobań dziecka. Dzieci, które lubią sport i/lub uprawiają jakąś dyscyplinę, mogę wyjechać na obozy sportowe, gdzie większość czasu przeznaczona jest na aktywność fizyczną. Jest kila rodzajów takich obozów – można zajmować się rozmaitymi dyscyplinami sportu na różnych poziomach rozwoju. Bardzo często takie wyjazdy organizują kluby, które na co dzień prowadzą zajęcia dla dzieci i młodzieży, więc dzieci znają instruktorów. Bardzo ciekawe są kolonie przygodowe, podczas których program zazwyczaj jest bardzo bogaty, co ma zachęcić dzieci do aktywnego wypoczynku i zwiedzania świata, a by młody człowiek chciał to robić, trzeba rozbudzić w nim ciekawość. Dzieci spędzają czas na poznawaniu świata, zarówno w teorii, czytając książki, jak i w praktyce – eksplorując teren, co łączy się z aktywnym wypoczynkiem. W takich programach jest miejsce na dociekanie i badanie świata, eksperymenty w laboratorium i obserwacje przyrody w terenie. W czasie obozów łączy się aktywny wypoczynek z różnymi wyzwaniami.

Czytaj także  Laktator – wygoda podczas karmienia piersią

Ciekawe pomysły na obozy i kolonie tematyczne

Dzieci, które uwielbiają świat Tolkiena mogą wyjechać na tematyczne kolonie dla fanów literatury fantasy, w której czarodziejska peleryna Gandalfa i hobbity z pewnością się pojawią, a ich przygody będą inspiracją do wędrówki po górach – opowiada Quatromondis. Wielu młodych ludzi ogląda popularne seriale historyczne – może dzięki temu zainteresują się historią i zechcą spędzić wakacje na jednym z odrestaurowanych zamków. Można zapisać dziecko także na obóz tropicieli, podczas którego będą miały okazję wypełnić zadania i misje w zamkowym parku. Ciekawym pomysłem są również tematyczne kolonie dla fanów LEGO, kosmicznych technologii i superbohaterów, którzy ratują świat – każdy pomysł jest dobry, by zachęcić dzieci do zabawy i aktywnego wypoczynku.
Wyjazd na tematyczne kolonie to dla dziecka szansa na odpoczynek i relaks bez towarzystwa rodziców. Młody człowiek z pewnością będzie dobrze się bawił, zajmując się tym, co naprawdę go interesuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *