Sztucce dla dzieci

Sztućce dla dzieci z okazji narodzin

>
Dyrektorzy kreatywni topowych marek dopieszczają już nie tylko swoich zamożnych klientów, ale i ich pociechy. Powstają dziecięce linie odzieżowe, dodatki, specjalne zestawy mebli. Kwestią czasu było, kiedy do grupy tej dołączą producenci zastawy stołowej i sztućców.

Dlaczego warto zdecydować się na sztućce dla dziecka?

Piękny widelczyk czy ładna łyżeczka dla dziecka to nie tylko ładny gadżet dla malucha. Warto też docenić ich niewątpliwe zalety. Po latach będzie to wspaniała pamiątka. Plusem są też wymiary sztućców tworzonych specjalnie z myślą o dzieciach. Są na tyle małe, że z powodzeniem mieszczą się w dziecięcej buzi. Ich rączki idealnie dopasowują się też do dziecięcej dłoni. Producenci sztućców dbają też o kształt tych tworzonych z myślą o dzieciach elementów zastawy stołowej. Ząbki widelczyków są więc krótsze, bardziej zaokrąglone, a miseczki łyżeczek mają inny kształt – są głębsze, ale i mniejsze niż ich standardowe odpowiedniki.

 

Projektując sztućce dla dzieci, producenci dbają też o odpowiedni dobór materiałów. Przeważają sztućce ze stali nierdzewnej, głównie próby 18/10 lub całkowicie pozbawione niklu, próby 18/0. Dzięki temu z powodzeniem korzystać mogą z nich nawet najbardziej wrażliwe i skłonne do rozmaitych alergii dzieci.

Czytaj także  Gryzaki dla niemowląt

Praktyczny czy pamiątkowy prezent?

Jeśli chodzi o wzornictwo, producenci sztućców dają swoim klientom coraz większy wybór.  Piękną pamiątką dla dziecka może być starannie zdobiony dziecięcy zestaw z wygrawerowanymi na każdym jego elemencie inicjałami. Decydując się na taką opcję, warto zwrócić uwagę na droższe zestawy z dodatkiem srebra lub nawet złota.

 

Można jednak zdecydować się też na drugą opcję i możliwie najwcześniej wciągnąć dziecko w magiczny świat kolorów. Maluchowi z pewnością spodobają się sztućce z kolorowymi trzonkami, o bardziej fantazyjnych kształtach lub z nadrukowanymi na nich miniaturami postaci znanych z popularnych bajek. Takie kolorowe zestawy będą z czasem niezastąpione przy zabawie w dom. Z pewnością zostaną też docenione na pierwszych kinderbalach urządzanych dla dzieci z różnych okazji.

Sprawdzone sposoby na niejadka

Specjalne sztućce dla dzieci można podarować maluchowi z okazji urodzin, ale równie dobrze można zainwestować w taki zestaw później, kiedy słodki bobas zaczyna wyrastać na rozkapryszonego niejadka. Kiedy dziecko odmawia kolejnych posiłków i grymasi przy obiadach, piękny zestaw sztućców dziecięcych może okazać się wyjątkową kartą przetargową i bardzo skutecznym sposobem na niejadka. Zwłaszcza jeśli wręczając dziecku zestaw, opowie się mu magiczną historię.

Jak znaleźć idealny wzór?

Sztućce dla dzieci z okazji urodzin zyskują coraz większą popularność, ale wciąż jeszcze to produkt niszowy. Jeśli szuka się więc wyjątkowego kompletu, dobrze jest docenić możliwości, jakie stwarza sieć www. Warto zapoznać się przede wszystkim z ofertą cenionych producentów sztućców ze średniej i z wysokiej półki. Proponowane przez nich zestawy są nie tylko ładne i praktyczne, ale przede wszystkim bezpieczne.

Czytaj także  Twoje dziecko wróciło z wakacyjnej kolonii. Sprawdź, czego dzieci uczą się podczas wyjazdów z rówieśnikami