dziecko, szkoła, artykuły szkolne

TOP 5 niezbędnych artykułów szkolnych

Początek roku szkolnego to zawsze okres bardzo nerwowy zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Ilość spraw do załatwienia, materiałów do kupienia i pieniędzy do wydania potrafi przyprawić o zawrót głowy. Jeśli jednak odpowiednio wybierzemy szkolne przybory dla swoich dzieci, może się okazać, że w sytuacji kryzysowej sami z nich skorzystamy.

Oto odpowiedzi na wybór niezbędnych artykułów szkolnych.

Jaki plecak wybrać?

Zakup plecaka to zawsze przygoda – im uczeń młodszy, tym bardziej zależy mu na tym, by wyróżniać się z tłumu i imponować kolegom czy koleżankom. Rozumieją to doskonale producenci materiałów szkolnych, prześcigający się w pomysłach na uatrakcyjnienie dzieciom edukacji. Możemy zatem nabyć plecaki „klasyczne”, stonowane i jednolite pod względem kolorystycznym, ale także zupełnie szalone: z bohaterami popularnych kreskówek, zabawnymi rysunkami czy napisami negującymi sens obowiązkowej edukacji. Wybór zależy od naszej fantazji oraz – czasami – zasobności portfela.

Piórniki

W żadnym uczniowskim plecaku nie może zabraknąć podręczników i zeszytów, jak również piórnika. Tutaj także wybór sprawia wrażenie nieograniczonego: każdy sklep papierniczy oferuje nam przynajmniej kilkanaście rodzajów piórników. Możemy wybierać z jednej strony między egzemplarzami bardziej „sportowymi”, w ciemnych barwach i opływowych kształtach, z drugiej zaś – np. piórnikami zrobionymi z pluszu, a imitującymi lubiane przez dzieci (i dorosłych…) zwierzątka. Dla tradycjonalistów przeznaczono modele drewniane – uchodzące dziś za bardzo oryginalne.

Czytaj także  Czego nauczyć dzieci o pieniądzach? Pomagamy Ci rozpocząć edukację finansową Twojego dziecka

Jakie przybory do pisania wybrać?

Sam piórnik to jednak jeszcze nie wszystko – trzeba do niego coś włożyć. Nasze preferencje w kwestii materiałów piśmienniczych mogą ulegać zmianom na przestrzeni lat, w czasach szkolnych jednak ograniczają się zwykle do alternatywy: pióro czy długopis. Wydaje się, że dla dzieci i młodszej młodzieży najbardziej odpowiednie będą pióra kulkowe: przeważnie piszące lepiej niż tanie długopisy, a zarazem łatwiejsze w użyciu od swoich wiecznych odpowiedników. Bardzo popularne – nie tylko w szkole – stały się w ostatnich latach długopisy kolorowe, sprzedawane w zestawach i pozwalające wyróżniać w zeszycie istotne treści.

Pojemniki na drugie śniadanie

Nie samą nauką człowiek żyje – nawet w szkole. Długa przerwa, wyczekiwana z utęsknieniem przez uczniów i nauczycieli, stanowi doskonały moment na posilenie się przed dalszymi zajęciami. Chwile te jeszcze bardziej uprzyjemnić może ulubione pudełko śniadaniowe z nadrukiem przedstawiającym postać filmową lub sympatycznego stworka. Pojemniki takie posiadają też oczywiście walor praktyczny: uczniowskie śniadanie nie grozi zabrudzeniem plecaka.

Worki na kapcie

Zmiana obuwia to jeden z tych aspektów, które od pokoleń stanowią przedmiot cichej wojny między uczniami, a nauczycielami. Nawet jeśli młody człowiek nie zamierza wkładać kapci, przeważnie posiada przy sobie worek dla kamuflażu. Same worki niezbyt zmieniły się na przestrzeni lat: nadal produkuje się je głównie z płótna, w kolorach raczej ciemnych, co posiada tę pozytywną cechę, iż chroni worek przed większymi zabrudzeniami.

Czytaj także  Twoje dziecko wróciło z wakacyjnej kolonii. Sprawdź, czego dzieci uczą się podczas wyjazdów z rówieśnikami