Zdrowe ciastka owsiane

Zdrowe słodycze dla dzieci

Słodycze w dużych ilościach negatywnie wpływają na zęby, sylwetkę i ogólne zdrowie naszego dziecka. Większość maluchów nie wyobraża sobie jednak dnia bez batonika lub cukierków. Na szczęście istnieją zdrowe desery dla dzieci, które można spożywać bez ograniczeń.

Dzieci z natury przejawiają tendencję do podjadania słodyczy – uwielbiają wyroby czekoladowe, ciastka i batoniki. Produkty te wpływają jednak niekorzystnie, nie tylko na ich zęby czy wagę, ale także na funkcjonowanie kluczowych narządów i układów. Przyczyniają się do zachorowania na cukrzycę, wywołują nadwagę i otyłość oraz wpływają na nieprawidłową pracę nerek. Dlatego tak ważną rolę pełnią słodycze bez cukru.

Postaw na zdrowe słodycze dla dzieci

Produktami, które mogą zahamować apetyt najmłodszych na tradycyjne słodycze są min. zdrowe desery dla dzieci. Do najbardziej popularnych artykułów tego typu zaliczamy przede wszystkim lekkie i przepełnione witaminami kisiele, budynie, dżemy i konfitury. Najważniejsze, żeby produkty te były przygotowane samodzielnie – bowiem artykuły kupione w sklepach zawierają dużą ilość cukrów prostych, których nadmierne spożycie skutkuje odkładaniem się tłuszczu. Warto także skorzystać ze skarbnicy witamin, jaką zapewniają sezonowe owoce – przygotowanie domowego musu czy kompotu nie zajmuje dużo czasu, a jest na pewno zdrowsze niż tradycyjne desery dla dzieci.

Czytaj także  Słyszałeś o koloniach tematycznych? Wyjaśniamy, na czym to polega i gdzie się to odbywa

Jakie bezglutenowe słodycze wybierać?

Dzieci ciepiące na celiakię i inne choroby związane z nietolerancją glutenu nie muszą całkowicie rezygnować ze słodkości. Rodzice powinni zapewnić im słodycze bez glutenu, które nie wyrządzą szkód w młodym organizmie. Wykorzystując mąkę kukurydzianą można przygotować przecież pyszne i dietetyczne ciasteczka, które nasycą dziecko i sprawią, że zapomni o chęci na tradycyjne desery. Bezglutenowe słodycze to także słodki chlebek bananowy, placuszki jaglane czy batoniki gryczane z dodatkiem daktyli, śliwek i syropu klonowego, które można włożyć dziecku do plecaka. Przepisów na słodycze bez glutenu jest naprawdę wiele, a przygotowanie słodkości, które przypadną do gustu naszego malucha, nie zajmie wiele czasu.

Jakie zdrowe słodycze wybierać w sklepie?

Pomimo najszczerszych starań ze strony rodziców, dziecko może nadal mieć ochotę na standardowe słodkości. Na szczęście w sprzedaży są smaczne i lubiane słodycze bez cukru, które powinny zaspokoić apetyt naszej pociechy. Zdrowe słodycze dla dzieci to przede wszystkim produkty jak najmniej przetworzone, niezawierające szkodliwego i odkładającego się w organizmie oleju palmowego oraz tłuszczów nasyconych. Na szczęście coraz więcej producentów słodkości zauważa potrzebę wprowadzania na rynek słodyczy bez glutenu i toksycznych związków, dlatego do sklepów trafia coraz więcej zdrowych słodyczy. W sprzedaży znajdziemy więc smaczne ciasteczka truskawkowe bez dodatku cukru i tłuszczu, batoniki o obniżonej zawartości glutenu oraz inne pyszności. Nasz maluch na pewno polubi zdrowe słodycze kupione w dietetycznym sklepie oraz desery dla dzieci z płatków owsianych z dodatkiem miodu.

Czytaj także  Czy warto stosować kremy ujędrniające?