Czy warto stosować kremy ujędrniające?

Skóra może tracić jędrność oraz elastyczność w wyniku wielu różnych czynników. Najważniejszym z nich są postępujące procesy starzenia. Ponadto, spadek elastyczności skóry może nastąpić w wyniku nagłej utraty wagi bądź też braku regularnej pielęgnacji. Czy można coś z tym zrobić? W aptekach znajdziemy wiele dermokosmetyków, ale czy kremy ujędrniające poprawią stan skóry?

Jak rozpoznać stan skóry? Kiedy trzeba stosować kremy ujędrniające?

Po 25. roku życia skóra odnawia się coraz mniej intensywnie, a wraz z upływem czasu pojawiają się zmarszczki, a także inne defekty związane ze starzeniem się. Największy spadek elastyczności skóry obserwuje się około 45. roku życia. Zmienia się owal twarzy, a dawna twarz o gładkich rysach zaczyna mieć nieregularny kształt. Charakterystyczne jest zapadnięcie się policzków oraz skóry w obrębie kątów żuchwy. Jak sprawdzić elastyczność skóry? Chwyćmy na chwilę fałd skóry. Jeżeli po puszczeniu go skóra szybko wraca do poprzedniej formy – oznacza to, że wszystko jest w normie. W przeciwnym razie mamy do czynienia ze spadkiem jędrności skóry i najwyższy czas kupić kremy ujędrniające.

Szukamy dermokosmetyków. Czy kremy ujędrniające działają?

Zadaniem kremów ujędrniających jest wytworzenie efektu napięcia i silnego wygładzenia skóry. Obecne w kosmetykach silikony sprawiają, że skóra zdaje się być bardzo gładka, ale efekt ten trwa do momentu, gdy umyjemy skórę. Składniki aktywne obecne w dermokosmetykach dają efekty, które są widoczne po około 2 miesiącach regularnego stosowania. Warto zacząć je stosować tuż po trzydziestce, gdyż w kwestii dbałości o skórę profilaktyka jest najważniejsza.

Czytaj także  Między ciążą donoszoną a przenoszoną

Kremy ujędrniające do ciała

Wśród kremów ujędrniających znajdziemy także dermokosmetyki do ciała, którymi smaruje się miejsca, w których skóra utraciła jędrność. Ich zadaniem jest zlikwidowanie zbędnej tkanki tłuszczowej, zwiększenie elastyczności skóry przez pobudzanie do wytwarzania włókien elastycznych i kolagenowych, redukowanie rozstępów i cellulitu, a także ujędrnienie skóry. Należy pamiętać, że same chęci nie wystarczą. Ponadto, trzeba uprawiać aktywność fizyczną, zdrowo się odżywiać i pić dużo wody, by wzmocnić działanie tych dermokosmetyków. Bardzo ważny jest też sposób nakładania. Zazwyczaj producenci zalecają intensywny masaż w czasie aplikowania specyfiku. Można kupić również specjalne szczotki i rękawice, które wzmocnią efekt ujędrnienia. Jeśli chcemy uzyskać szybkie i znacznie widoczniejsze efekty, które utrzymają się na naszej skórze, musimy używać ich systematycznie.

Stosowanie kremów ujędrniających i dermokosmetyków tego typu z pewnością wpłynie na kondycję naszej skóry. Dzięki nim skóra stanie się gładsza, ale nie można zapominać o właściwej diecie i aktywności fizycznej.