Jaką wybrać pościel dla dziecka?

Dużą część życia przeznaczamy na sen. Noworodki przesypiają niemal całą dobę. Im dziecko jest starsze, tym mniej snu potrzebuje. Bez względu na to, ile godzin śpi maluch, trzeba zadbać o to, by dziecko wypoczęło. Bardzo ważne jest to, na czym i pod czym śpi pociecha. W pierwszej kolejności trzeba więc wybrać łóżeczko dziecięce, a później pościel dla dzieci, a najlepsza jest pościel z bawełny organicznej.

Jaki rozmiar pościeli z bawełny organicznej jest najlepszy do łóżka dziecka?

Łóżko niemowlęce ma wymiary 60 × 120 cm. Drugim w kolejności jest łóżeczko dla dziecka o rozmiarze 60 × 140 cm. Kolejnym krokiem do zapewnienia maluchom słodkich snów jest właściwa pościel dla dzieci. Oprócz wyboru ulubionego wzoru graficznego trzeba zdecydować o rozmiarze kołderki i poduszki. Warto zdecydować się na pościel z bawełny organicznej. Dla dzieci w wieku do 5 lat kołderka powinna mieć 100 × 135 cm, a poduszka 40 × 60 cm. Spod większej kołderki dziecku będzie także trudniej się wydostać, co jest dużą zaletą w przypadku produktów dla małych dzieci. Dzieci powyżej 5 roku życia powinny spać na poduszce o wymiarach 70 x 80 cm i pod kołdrą o wymiarach 140 × 200 cm.

Najlepsza tkanina dla maluchów. Wybieramy pościel z bawełny organicznej

Najpopularniejszą tkaniną, z której szyje się pościel dla dzieci, jest bawełna. Bawełna jest higroskopijna, czyli wchłania wilgoć. Ponadto nie uczula i dobrze przewodzi ciepło. Taką pościel najczęściej wybierają rodzice. Szczególną uwagę powinni zwrócić na pościel z bawełny organicznej. Uprawiana na szeroką skalę konwencjonalna bawełna jest bowiem zabezpieczana przed szkodnikami, a jej rozwój przyspiesza się poprzez aplikację silnych środków chemicznych. Przy uprawach bawełny konwencjonalnej zużywana jest największa liczba pestycydów na metr uprawy, a najgroźniejszy z tych pestycydów może być śmiertelny nawet przy kontakcie ze skórą, co oznacza, że noc spędzona w pościeli uszytej z takiej bawełny może negatywnie odbić się na zdrowiu użytkowników. Najlepiej wybierać pościel z bawełny organicznej, której proces produkcji jest starannie kontrolowany, zgodny z naturalnymi procesami zachodzącymi w przyrodzie, począwszy od hodowli nasion poprzez uprawę, aż po gotowe produkty. Przy jej uprawie wykorzystywane są nieszkodliwe dla środowiska substancje, a gleby są całkowicie wolne od pestycydów i chemii. Bawełna organiczna nie kumuluje szkodliwych substancji takich jak pestycydy, metale ciężkie czy sztuczne nawozy. Tkanina zachowuje czystość i delikatność, a poza tym jest bardzo miękka, co gwarantuje dziecku komfort snu. Najlepsza jest bawełna w naturalnym kolorze (białym, kremowym, beżowym, zielonym), gdyż materiał nie musi być dodatkowo farbowany, ponieważ kolor jest trwały. Pościel z bawełny organicznej wygląda minimalistycznie i stylowo, a zdobić ją mogą choćby oryginalne hafty.

Czytaj także  Jakie są obowiązki opiekuna na koloniach letnich? Sprawdź!

Wybierając pościel dla dziecka, kierujmy się nie tylko jej wyglądem, lecz także wpływem na zdrowie dzieci. Pamiętajmy, że zdecydowanie najlepsza jest pościel z bawełny organicznej.

Dowiedz się więcej: https://hellomorning.pl/pl/33-posciel-organiczna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *