Dowiedz się, co dzieci lubią najbardziej na koloniach tematycznych

Obozy i kolonie różnią się między sobą, ale i dzieci mają różne upodobania. Fajne wakacje są wtedy, kiedy charakter zorganizowanego wypoczynku odpowiada na zainteresowania juniorów. Jak więc to zrobić, żeby z bogatej i różnorodnej oferty obozów i kolonii wybrać tę opcję, która najlepiej spełni oczekiwania dzieci i rodziców? Świetnym pomysłem są kolonie tematyczne.

Jak wybrać kolonie dla dziecka?

Zanim zapiszemy dziecko na kolonie, zamiast przeglądać setki ofert, zapytajmy pociechę o to, na czym jej czy jemu pasuje – radzi Quatromondis. Może chce się czegoś nauczyć czy pogłębić zainteresowania w atmosferze wakacyjnego odpoczynku? Najważniejsze jest to, kto prowadzi zajęcia i opiekuje się dziećmi. Życzliwi, uważni, weseli, doświadczeni w rozwiązywaniu różnych dziecięcych problemów opiekunowie i instruktorzy mają duży wpływ na to, czy wyjazd będzie udany. Istotny jest także program kolonii, czyli to, co się będzie działo podczas kilkunastu dni wypoczynku. Oferta jest naprawdę szeroka, więc można dopasować tematykę i charakter obozu do upodobań dziecka.

Rodzaje obozów dla dzieci. Jakie kolonie tematyczne wybrać?

Dzieci, które lubią sport i/lub uprawiają jakąś dyscyplinę, mogę wyjechać na obozy sportowe, gdzie większość czasu przeznaczona jest na aktywność fizyczną. Taki obóz może być skoncentrowany na konkretnej dyscyplinie sportu (np. obóz biegowy, koszykarski, siatkarski, piłki nożnej itp.) albo ogólnosportowy. Bardzo ciekawe są kolonie przygodowe, podczas których program bywam bardzo urozmaicony. Jest to połączenie naukowego zacięcia z aktywnym wypoczynkiem, w takich programach jest miejsce na dociekanie i badanie świata, eksperymenty w laboratorium i obserwacje przyrody w terenie. W czasie obozów twórczych łączy się aktywny wypoczynek z twórczymi wyzwaniami, a możliwości jest tak dużo, że bez problemu można dobrać charakter i tematykę obozu do zainteresowań dziecka – są obozy muzyczne, wokalne, taneczne, teatralne, filmowe, komputerowe, plastyczne, rękodzieła, vlogerów, projektantów gier, fotograficzne  itd. W czasie obozów tematycznych temat przewodni związany jest z zainteresowaniami juniorów, w którym łączy się nauka, rozwijanie umiejętności, zabawa oraz aktywność.

Czytaj także  Kosmetyki przydatne przy pielęgnacji dziecka

Ciekawe pomysły na obozy i kolonie tematyczne

Jedynym z ciekawych pomysłów na kolonie tematyczne jest Obóz Bez Smartfonów Podwórko Rządzi, w którego programie jest mnóstwo zabaw i gier podwórkowych. Na takim obozie dzieci mogą doświadczyć klimatu prawdziwego podwórka bez towarzystwa popularnych obecnie smartfonów i tabletów. Dzieci, które kochają zwierzęta mogą się wybrać na Obóz Miłośników Zwierząt, w czasie którego będą miały możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami z wiejskiej zagrody, z końmi, z psami zaprzęgowymi, z alpakami i lamami, ale także dowiedzą  się, jak żyją i jakie mają potrzeby zwierzęta domowe i dzikie, lądowe i wodne oraz aktywne nocą i w dzień.

Wyjazd na kolonie to dla dziecka szansa na odpoczynek i relaks bez towarzystwa rodziców. Warto wybrać taki obóz, na którym junior będzie się dobrze bawił i naprawdę wypocznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *