Wózek dziecięcy dla dziecka

Jak wybrać wózek dla dziecka?

 

Wózek dziecięcy to jedno z najbardziej istotnych akcesoriów, które należy kupić, oczekując przyjścia na świat pociechy. Od czego zależy bezpieczeństwo malucha i jak wybrać najlepszy wózek dla dziecka?

Inwestycja w wózek dla dzieci wiąże się z dużymi nakładami finansowymi, dlatego zakup trzeba odpowiednio zaplanować. Duże znaczenie ma teren, po którym będziemy jeździć, ciężar gondoli i całej konstrukcji oraz cena produktu. Obecnie hitem są także funkcjonalne wózki 3 w 1.

Wybierz odpowiednie koła

Wózek dziecięcy posiadający duże koła idealnie nadaje się na wyboiste drogi i nierówne tereny. Jeśli z kolei mieszkamy w okolicy posiadającej zadbane i równe chodniki – spokojnie możemy zainwestować w wózki dla dzieci posiadające niewielkie kółka. Musimy też wybrać materiał, z którego zostały one wyprodukowane. Rodzice najczęściej decydują się na tradycyjne, pompowane opony, jednak dużą popularnością cieszą się również koła wykonane ze specjalistycznej pianki. Warto też rozważyć zakup wózka z 3 kołami – są zdecydowanie bardziej zwrotne i szybkie niż standardowe wózki wielofunkcyjne, umożliwiają więc uprawienie joggingu z dzieckiem, co jest bardzo ważna dla młodych matek. Pamiętajmy też o zapewnieniu dziecku wygody na wybojach – najlepiej sprawdzają się kółka amortyzowane.

Wózek dziecięcy nowy czy używany?

Nowe wózki 3 w 1 kosztują nawet 2-3 tysiące złotych, co dla wielu rodziców jest horrendalną kwotą. Dlatego dużo osób decyduje się na zakup modelu używanego, który może posłużyć jeszcze parę lat. Wybierając wózek dziecięcy sprawdzajmy przede wszystkim rodzaj tworzywa, z którego został wykonany (najlepsze są lekkie i stabilne konstrukcje aluminiowe), a także zastosowane zabezpieczenia. Kwestia bezpieczeństwa jest priorytetem dla każdego rodzica, upewnijmy się zatem czy wózek posiada sprawnie działającą blokadę przednich kół, odpowiedni poziom amortyzacji oraz pasy. Pamiętajmy jednak, że kupując wózek używany, możemy nie zauważyć ukrytych wad konstrukcyjnych, które znacznie pogorszą bezpieczeństwo naszego malucha. Kupując nowe wózki wielofunkcyjne zyskujemy gwarancję producenta i w razie jakiejkolwiek awarii będziemy mogli poprosić o wymianę wadliwego elementu.

Czytaj także  Między ciążą donoszoną a przenoszoną

Postaw na wózki wielofunkcyjne

Wybierając wózek dziecięcy, warto zainteresować się rozwiązaniami wielofunkcyjnymi, które mogą pełnić zróżnicowane role – standardowego wózka, spacerówki dla większego dziecka, funkcjonalnego nosidełka oraz fotelika samochodowego. Wózki dziecięce tego typu wyposażone są w mocne pasy bezpieczeństwa, gwarantujące stabilną pozycję malucha, posiadają możliwość złożenia gondoli oraz mają niezwykle lekką konstrukcję, która umożliwia wnoszenie ich nawet na wysokie piętra budynku. Niezwykle przydatne są również funkcjonalne kieszonki, umożliwiające przechowywanie butelki z piciem czy dodatkowej czapeczki dla malucha.

Wózki 3 w 1 to bardzo praktyczne rozwiązania, które posłużą naszemu dziecku przez kilka lat – warto więc w nie zainwestować. Dzięki nim nie będziemy musieli kupować dodatkowego fotelika samochodowego – unikniemy więc niepotrzebnych wydatków. W razie potrzeby wózki wielofunkcyjne można błyskawicznie zdemontować, uzyskując lekkiej konstrukcji nosidełko.